koktajl, antocyjany, polifenole

Niezwykła moc polifenoli – to nie magia, to nauka

Na wiele rzeczy w naszym życiu mamy wpływ. Są też takie, które nie zależą do końca od nas, ale możemy się przed nimi chronić.

Na przykład musimy się pogodzić z tym, że nie da się uniknąć kontaktu z czynnikami mutagennymi i kancerogennymi. Dlatego warto sięgać po produkty antymutagenne, a najlepsze z nich to warzywa i owoce bogate w flawonoidy i antocyjany. Działanie ochronne tych związków jest udowodnione naukowo. Zwiększają one m.in. szansę przeżycia komórek poddawanych stresowi oksydacyjnemu, zmniejszają proliferację komórek nowotworowych, wykazują działanie przeciwzapalne zmniejszając aktywność enzymu (Cox-2) i obniżają aktywność czynnika nowotworów (TNF-alfa) – który uczestniczy w rozwoju chorób metabolicznych tj.: otyłość, insulinooporność, miażdżyca.

Stres oksydacyjny

powoduje uwalnianie reaktywnych form tlenu (ROS). A te biorą udział w powstawaniu wielu chorób, m.in. układu krążenia, nowotworów, chorób autoimmunologicznych oraz przyspieszają proces starzenia.

Ogromny potencjał leczniczy wykazuje aronia. Zawarte w niej składniki biologicznie czynne to związki z grupy polifenoli, w tym: antocyjany, flawonoidy oraz fenolokwasy. Dodatkowo owoce aronii zawierają duże ilości garbników, witamin, kwasów organicznych, karotenoidów oraz pierwiastków śladowych.

Aronia to polski SUPERFOOD !

aronia

Składniki zawarte w aronii mają działanie:

  • ochronne dla układu sercowo-naczyniowego,
  • antynowotworowe,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwwrzodowe,
  • przeciwcukrzycowe,
  • ochronne przed szkodliwym promieniowaniem w tym UV.
A czy wiesz, że rośliny wytwarzają te wszystkie cudowne związki w odpowiedzi na stres, uszkodzenia, infekcje grzybowe lub promieniowanie ultrafioletowe (UV)? W ten sposób one się przed tym bronią, a my dzięki nauce możemy z tego korzystać!

Dlatego polecam Wam preparat ANOX RECOVERY, który jako jedyny w PL (mają na to badania lab!) zawiera 18% naturalnych antocyjanów oraz 36% flawonoidów w ekstrakcie oraz spełnia 250% dziennej normy na wit. C.

Druga dobra wiadomość jest taka, że mam dla Was rabat 20% do końca czerwca na hasło: panidietetyk

możesz zamówić klikając na obrazek

Korzystajcie z rabatu, ze słońca i chrońcie się skutecznie! A na zdjęciu orzeźwiający koktajl z banana, jagód mrożonych i jogurtu + ANOX dla ochrony, bo dziś będzie opalanko. Miłej niedzieli.

Leave a Comment