Dobrze dobrana dieta jest w stanie pomóc wielu osobom pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Każdy powinien zdecydować się na indywidualne dopasowanie systemu żywienia względem swoich potrzeb, aby móc osiągnąć spodziewany sukces. Dieta lowcarb jest jedną z propozycji, która gwarantuje Ci osiągnięcie upragnionego celu. Na czym ona polega? Czy wszystkie osoby mogą ją wprowadzić?

Dieta lowcarb Wrocław – Na czym polega?

 

Dieta lowcarb polega na znacznym ograniczeniu węglowodanów w swoim organizmie. Z jadłospisu eliminuje się większość produktów bogatych w cukry. Podstawą żywieniową stają się zdrowe tłuszcze oraz białka. Te drugie w mniejszej ilości. Ten rodzaj diety został opracowany na podstawie nowego wzorca piramidy żywieniowej. Na samym dole obecnie znajdują się warzywa i owoce, które zajęły miejsce takich produktów, jak pieczywo, ryże i kasze. Tego rodzaju dieta nie tylko polecana jest osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy, ale również tym, które chcą uregulować poziom cukru we krwi. Dieta lowcarb przewiduje, że cukry proste i złożone będą dostarczać poniżej 45% energii. Podsumowując – dieta lowcarb ogranicza w znacznym stopniu wszystkie produkty spożywcze, które opierają się na zbożach.

Co można jeść?

O tym, co możesz jeść, a czego powinieneś unikać, opowie Ci doświadczony specjalista naszej Akademii. Ułoży on jadłospis, który będzie w pełni odpowiadał Twoim potrzebom. Musisz wiedzieć, że dieta lowcarb polega na ograniczeniu niektórych produktów, ale równocześnie pozwala na spożycie innych w większej ilości. Do takich produktów zaliczają się np. jaja, mięso, ryby, które mogą stać się podstawą przyrządzenia smakowitych posiłków, dostarczających energii na cały dzień. Wśród innych produktów, których nie wyklucza się w jadłospisie, znaleźć można warzywa liściaste, pestki, nasiona, grzyby i orzechy. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że rozróżniamy kilka typów diety lowcarb. W tych najmniej restrykcyjnych dozwolone jest również spożywanie takich produktów jak niesłodzony nabiał, nasiona roślin strączkowych oraz niektórych owoców. Jak widać, nie zawsze dieta wymaga od Ciebie wyrzeczeń.

Dieta lowcarb Wrocław – Czy warto?

Czy dieta lowcarb we Wrocławiu jest opłacalna? Wśród zalet stosowania diety lowcarb wymienia się przede wszystkim utratę zbędnych kilogramów, a co za tym idzie – poprawę wyglądu sylwetki. Wśród korzyści wymienić można również unormowanie poziomu glukozy i insuliny we krwi, zmniejszenie ilości stanów zapalnych w organizmie, dłuższy poziom nasycenia, unormowanie poziomu lipidów w organizmie, mających wpływ na obniżenie ryzyka wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Dieta lowcarb ma swoich zwolenników nie tylko wśród sportowców, ale także wśród osób, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie sylwetki. Jeżeli chcesz zadbać o swoje ciało i dostarczyć organizmowi wielu wartości odżywczych, zgłoś się do naszego dietetyka i wypróbuj dietę lowcarb już dziś.