Dieta lowfodmap skierowana jest do pacjentów, którzy zmagają się z zespołem jelita nadwrażliwego (IBS). Dietetyk naszej Akademii zadba o to, by takie osoby dostarczały do swojego organizmu jedynie sprawdzone i bezpieczne składniki. Dzięki temu nie narazisz się na żadne przykre konsekwencje stosowanej diety i zadbasz o to, aby ciało funkcjonowało poprawnie. Nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych posiłków, wystarczy je umiejętnie zmodyfikować. Pomoże Ci w tym nasz doświadczony specjalista.

Dieta lowfodmap we Wrocławiu – zdecydowana poprawa jakości życia

Dieta fodmap znacznie poprawi jakość Twojego życia. Wystarczy, że ją wypróbujesz, a na pewno nie pogorszysz stanu swojego zdrowia i przekonasz się do zupełnie nowych posiłków. Nasz dietetyk zadba o to, abyś nie przyjmował produktów bogatych w krótkołańcuchowe węglowodany. Co prawda są one trawione w Twoim układzie pokarmowym, ale za to bardzo słabo się wchłaniają. Powinieneś je ograniczyć do absolutnego minimum. Nie każdy się jednak na tym zna, dlatego lepiej, abyś rozpoczął współpracę z wykwalifikowanym specjalistą. Tym samym nie narazisz się na:

  • silne bóle brzucha,
  • wzdęcia,
  • uczucie parcia.

W diecie fodmap zabraknie fruktozy, laktozy, fruktanów, alkoholi cukrowych oraz galaktanów. Efektywność diety znajduje się na bardzo wysokim poziomie, jednak kluczem do sukcesu jest przestrzeganie przygotowanego wcześniej jadłospisu.

Lowfodmap – na jakie produkty możesz się zdecydować?

Dieta lowfodmap niesie za sobą pewne ograniczenia, jednak dzięki niej poprawisz swój stan zdrowia. Nie będziesz mógł sobie pozwolić na dużą ilość miodu, słodyczy, jabłek, gruszek, mleka czy też szparagów i brokułów, ale za to w Twoim jadłospisie pojawią się takie produkty, jak: kiwi, cytryna, pomarańcze, ser szwajcarski, syrop klonowy, cukier trzcinowy, seler, sałata, brązowy, ryż, migdały czy też orzechy włoskie.

Ważne jest to, aby dieta fodmap we Wrocławiu była przygotowana przez fachowca. Dzięki temu nie będziesz miał problemów z codziennym przygotowywaniem posiłków oraz dowiesz się, jakich produktów powinieneś unikać w pierwszej kolejności. Zadbasz o to, aby dolegliwości związane z nieprawidłowo funkcjonującym układem pokarmowym odeszły w zapomnienie. Dostosowując się do zaleceń przygotowanych przez naszego dietetyka masz stuprocentową pewność tego, że wszelkie dolegliwości bólowe nie będą Ci już uprzykrzać życia. Taka dieta bogata jest w dużą dawkę składników mineralnych, białek oraz zdrowych tłuszczów.