jak przyspieszyć gotowanie

Jak szybko przygotowywać dania na diecie – praktyczne porady:

Gotowanie na diecie może być wyzwaniem, ale z pomocą kilku trików możesz zaoszczędzić czas i cieszyć się pysznymi i zdrowymi posiłkami.

🥙 Planuj posiłki z wyprzedzeniem,

przygotuj listę zakupów i kupuj tylko to, co jest potrzebne. Gdy robisz zakupy bez planu, kupujesz często składniki które są w promocji, ale nie wiadomo co z nich potem zrobić. Często przez to marnujesz żywność. Kupując dietę w sklepie lub indywidualną, otrzymujesz listę zakupów na cały tydzień, dzięki temu będziesz mieć zawsze wszystko pod ręką.

🥙 Gotuj w większej ilości,

np. obiad na dwa – trzy dni, większą ilość pasty na kanapki, granolę na 1-2 tygodnie, zupę którą możesz zawekować lub dania które możesz zamrozić i wykorzystać wtedy, gdy brakuje Ci czasu na gotowanie.
👉🏻 możesz zamrażać: warzywa, owoce, mięso, ryby, chleb, zupy, nabiał, gotowe dania jednogarnkowe, jajka bez skorupki.
👉🏻 nie zamrażaj: wcześniej rozmrożonych produktów, składników których termin przydatności minął, puszek z warzywami, ugotowanych jajek, soczystych warzyw: sałata, ogórek.

🥙 Wykorzystaj gotowe składniki,

np. mrożone warzywa i owoce (obrane, pokrojone), strączki w puszce, tuńczyk w puszce, składniki do sosów takie jak passatta pomidorowa, pomidory w puszce, proste składniki dań: np. tortilla pełnoziarnista.

🥙 Przygotuj sos do sałatek w większej ilości,

np. winegret możesz mieć przygotowany w słoiku, schowany w lodówce, sprawi, że dania będą szybciej gotowe. Kiedy bierzesz sałatkę do pracy/na uczelnię/do szkoły, dodaj sos tuż przed zjedzeniem, dzięki czemu sałatka będzie chrupiąca.

🥙 Nocne owsianki,

wystarczy że zalejesz płatki mlekiem/ napojem roślinnym wieczorem, a rano owsianka jest gotowa, bez gotowania, wystarczy dodać owoce, orzechy czy jogurt.

🥙 Zamiast krojenia – użyj blendera,

lub podobnego sprzętu np. TM- możesz zaoszczędzić czas na krojeniu. Kształty nie będą idealne ale czy to ma znaczenie?

🥙 Gotuj na parze,

lub przygotowuj dania w piekarniku lub sporządzaj jednogarnkowe dania – zaoszczędzisz czas i ilość naczyń do mycia.

🥙 Dobra inspiracja,

korzystaj ze sprawdzonych przepisów – w moim sklepie znajdziesz proste i pyszne diety z przepisami, dzięki czemu nie musisz zastanawiać się co zrobić na śniadanie, II śniadanie, obiad czy kolację, każdy przepis ma wyliczone makro i kaloryczność oraz tygodniowe listy zakupów.
powodzenia!

Leave a Comment