Pomidory w walce z kamieniami nerkowymi i dną moczanową

Czy wiesz że pomidor to warzywo które zawiera najwięcej cytrynianów? Związki te można znaleźć głównie w owocach: cytrynach, pomarańczach, ananasach, malinach, jagodach, borówkach, porzeczkach oraz agreście. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Odgrywają dużą rolę w naszym organizmie, ponadto wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym (w lekach używanych w kamicy nerkowej i dnie moczanowej) oraz spożywczym (jako przeciwutleniacze).
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Cytryniany biorą udział w przemianach reakcji zapalnej, cyklu Krebsa (oddychanie), procesach nowotworowych oraz wydzielaniu insuliny. Zmiany ich stężeń często mają znaczenie diagnostyczne w identyfikowaniu niektórych schorzeń, np. raka prostaty. ⠀⠀

Wykazano, że insulinooporności towarzyszy wzrost stężenia cytrynianów, który jest spowodowany wzrostem ilości wolnych kwasów tłuszczowych oraz glukozy i ma związek z zaburzeniami metabolicznymi. Zbadano również, że nadtlenek wodoru w połączeniu z podwyższonym stężeniem cytrynianów wywołuje stres oksydacyjny.

Sprawdź też za pomocą testów genetycznych jakie masz ryzyko wystąpienia cukrzycy i nowotworów, wybierz pakiety Health i Detox iGenesis. 

Pełen pakiet testów genetycznych (iGenesis Completo 10) razem z badaniem stężenia kwasów tłuszczowych we krwii to koszt 3400zł. Badanie wykonuje się raz w życiu.

Leave a Comment