AA EPA

Ukryte, utajone stany zapalne w organizmie

Ukryte, utajone stany zapalne w organizmie.

Dotychczas uważano że ukryte stany zapalne w organizmie trudno jest zidentyfikować. Istotnie. Dokładne rozpoznanie miejsca występowania stanu jest bardzo trudne, ale jest możliwe. Ogniska mogą być zidentyfikowane dzięki medycynie nuklearnej, która oferuje dość dużą precyzję obrazowania. Jest to metoda bardzo droga, ze względu na używane kosztownych radiofarmaceutyków oraz sprzętu. Gdy sami podejrzewamy, że dzieje się z nami coś niedobrego, lub idziemy z tym do lekarza, zlecane są nam podstawowe badania krwi, z których wynika że nic takiego złego się nie dzieje, a jednak nie czujemy się w pełni zdrowi. Badanie omega test umożliwia nam ocenę niewielkich ale istotnych zmian. Dzieki temu możemy podjąć kroki i szybko przeciwdziałać rozwojowi choroby, niż po kilku miesiącach lub nawet latach trudzić się z jej drogim, długim i mozolnym leczeniem.

Kwasy tłuszczowe omega 3 są substancjami przeciwzapalnymi. Ich suplementacja polecana jest przy każdej chorobie, a szczególnie w  chorobach autoimmunizacyjnych, kiedy to nasz organizm produkuje przeciwciała przeciwko swoim organom.

OMEGA Test jest to badanie, które pozwala na ocenę stężenia kwasów tłuszczowych na poziomie komórkowym. Odpowiednie PROPORCJE tych kwasów powodują, że organizm jest w stanie walczyć i poradzić sobie z procesami chorobotwórczymi.

Co dadzą wyniki badania?

Wynik badania OMEGA TEST określi zapotrzebowanie organizmu na poszczególne kwasy tłuszczowe, dzięki czemu wiemy jak zaplanować dietę oraz suplementację. Istotną rolę dla naszego zdrowia odgrywają kwasy omega 6. Jednak ich zby duża ilość może powodować stany zapalne. Odpowiednie ilości kwasów omega 3 w diecie pomoże wyrównać niekorzystne działanie omega 6 i wprowadzić równowagę i pełnię zdrowia.

Człowiek nie jest w stanie wytwarzać niezbędnych kwasów omega 3, musi je więc dostarczać z pożywieniem. Mięso, mleko i jego przetwory oraz ryby stanowiłyby dla nas bardzo dobre źródło kwasów omega 3, jeśli tylko zwierzęta miałyby dostęp do naturalnej paszy (wypas na łąkach, roślinność w morzach i oceanach-szczególnie algi). Niestety gotowe, przetworzone mieszanki paszowe już tych składników nie mają, a przełowione morza rodzą zanieczyszczone mięso ryb.

Jeśli zdecydujemy się na suplementację, co wydaje się być jedynym wyjściem, warto wybierać preparaty które oprócz kwasów omega3, zawierają także kwas alfa-liponowy oraz witaminę E, która stanowi ochronę przeciwutleniającą dla wrażliwych kwasów tłuszczowych. Jeśli nie znajdziemy takiego kompleksowego preparatu, to napewno można je kupić osobno. WAŻNE: gry połkniesz kapsułkę i odbije Ci się rybą, zmień producenta, ponieważ prawdopodobnie łykasz zjełczały produkt.

Wyniki badań testu OMEGA:

1. Stosunek dwóch kluczowych kwasów: ARACHIDONOWEGO (AA) oraz EIKOZOPENTAENOWEGO (EPA). 

AA jest źródłem prozapalnych substancji, które wpływają na powstawanie procesów zapalnych w organizmie. EPA to źródło substancji przeciwzapalnych, zwalczających stany zapalne. Stany zapalne powodują szybsze starzenie się organizmu i ogólne pogarszanie się stanu zdrowia.

AA EPA

2. Dzięki dokładnej analizie wiemy jakie kwasy tłuszczowe i w jakich ilościach występują w naszym organizmie. 

     CO jeść oraz jak suplementować.

all

     3. Zdobędziemy informację jaki jest poziom kwasów OMEGA 3 w naszym organizmie.

 

omega3

    4. Czy dostarczamy z dietą niebezpiecznych tłuszczów TRANS.

trans

       Jeśli przeziębiasz się często, masz stany obniżonego nastroju, doświadczasz zaburzeń koncentracji, problemów z pamięcią, liczne     

       zmiany skórne – to warto zrobić badanie omega test. Szczególnie ważne jest to u osób u których już występuje podwyższony poziom

       cholesterolu, nadwaga lub otyłość, cukrzyca typu II, problemu z płodności oraz przewlekłe schorzenia wielonarządowe.

       Badanie wykonuje się przez pobranie krwi z palca. Na wynikin czekamy około 2-3 tygodni. Koszt badania OMEGA TEST to 500zł.

       Umów się na wizytę.

Leave a Comment