akademia dzieci small

Choroby cywilizacyjne dotyczą także najmłodszych. Wśród nich znajduje się m.in. nadwaga czy otyłość u dzieci. Należy podjąć z nią walkę nie tylko ze względów estetycznych, ale także – a może przede wszystkim – ze względu na zdrowie. Pomocny może okazać się indywidualnie dobrany program żywieniowy dla dzieci.

Nadmierne kilogramy u najmłodszych mogą negatywnie wpłynąć na ich samoocenę, a także przyczyniają się do powstawania wad postawy typu skolioza czy płaskostopie. Otyłość może również powodować zaburzenia miesiączkowania i dojrzewania czy też cukrzycę, nadciśnienie, kamicę żółciową, zaburzenia hormonalne i inne schorzenia.

Program żywieniowy dla dzieci

Nasz dietetyk dziecięcy ustali program żywieniowy, mając na uwadze zarówno potrzeby, jak i ulubione smaki najmłodszych. W skład usługi wchodzi konsultacja, analiza ciała oraz wywiad zdrowotny. Na tej podstawie dietetyk ustali indywidualny program na 7 bądź 14 dni.

Oferujemy również przygotowanie programów żywieniowych dla dzieci otyłych z nietolerancjami pokarmowymi. Odpowiednio dobrany jadłospis pozwoli zmienić nawyki żywieniowe i wprowadzić na stałe zdrowy tryb życia.

Nadwaga i otyłość u dzieci

Zajmujemy się także diagnostyką przyczyn nadwagi i otyłości u dzieci. Może to być bowiem nie tylko nieodpowiedni tryb życia, ale także zaburzenia hormonalne, spowolniony metabolizm czy nieprawidłowo dobrana dieta. Wykonujemy szereg testów, które mogą pomóc w znalezieniu źródła nadwagi. Wśród nich znajduje się m.in. badanie Genesis, które pokazuje związek pomiędzy odżywianiem a genetyką. Jego wynik pozwala zrozumieć, jaka ilość węglowodanów, tłuszczów, witamin, minerałów czy białek w diecie jest optymalna dla organizmu. Dzięki temu dietetyk może stworzyć w pełni bezpieczny oraz indywidualnie dopasowany program dietetyczny.

Do diagnostyki nadwagi i otyłości wykorzystujemy również inne badania genetyczne jak np. Fit On, Fit Ona, Stres, Nietolerancje, Kardio i więcej. Według indywidualnych potrzeb zalecane jest wykonanie także badań laboratoryjnych m.in. na poziom witaminy D3 czy hormonów TSH, krzywą insulinową, itp.

Przed wykonaniem badań warto skonsultować się z dietetykiem bądź lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednie testy.

więcej info

Cennik: http://www.akademiazz.com.pl/cennik

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

akademia dzieci small

Leave a Comment