Diet coaching Mind&Food Balance ™

Zadbaj o własne zdrowie, zgrabną figurę i doskonałe samopoczucie! Diet Coaching to nowoczesne i holistyczne podejście do klienta. Zdecydowana większość z nas doskonale zna zasady zdrowej diety i stylu życia. Jednak nie udaje nam się ich wdrożyć. Często nie mamy czasu na poszukiwanie prostych i szybkich w przygotowaniu przepisów, które z jednej strony zaspokoją nasze zapotrzebowanie energetyczne i dostarczą odpowiednich wartości odżywczych, a z drugiej nie będą przyczyniały się do nadmiernego tycia i po prostu posmakują nam. Często jesteśmy zrezygnowani, a niekiedy nawet sfrustrowani wprowadzaniem kolejnych diet i aktywności fizycznych, które kończy się niepowodzeniem.

Coaching dietetyczny koncentruje się na zmianie nawyków nie tylko na poziomie zachowań (stosowanie zasad zdrowego stylu życia), ale również i przede wszystkim zmianie na poziomie przekonań, wartości, tożsamości. Nastawiony jest na konkretne cele, podejmowanie trafniejszych decyzji oraz pełniejsze korzystanie ze swoich zasobów i możliwości zmiany stylu życia. Istotne znaczenie w diet coachingu odgrywa postawa trenera. Coach powinien wpierać w rozwoju swoich podopiecznych oraz dbać o utrzymanie przez nich odpowiednio wysokiego, możliwie stałego poziomu motywacji.

Każdy z nas jest inny. Każdy ma inne przyzwyczajenia i żyje w innym rytmie. Każdy jest gotowy na różnego rodzaju wyzwania: mniejsze lub większe. Coaching dietetyczny ma za zadanie zmienić nawyki żywieniowe oraz wzmocnić samokontrolę. Odmienność organizmów oraz różnorodność planowanych osiągnięć determinuje tempo zmian. Ważne, aby następowały zgodnie z indywidualnym rytmem i opierały się na wypracowanych przez siebie rozwiązaniach.

Diet coaching

Nie polega na wyliczaniu kalorii, nie dostaniesz też gotowego programu żywieniowego. Podczas procesu diet coaching to Ty samodzielnie tworzysz własny plan zdrowego żywienia, ze wsparciem merytorycznym coacha. Jest wynikiem Twojego poszukiwania, zgodnego z własnym stylem życia. Wymaga ogromnego nakładu pracy, determinacji oraz zaangażowania. To Twój osobisty plan, który będzie działał już do końca życia. Diet coaching to istotny element zdrowego trybu życia, zgodny z rytmem każdego stylu życia. To właśnie odróżnia ten model od licznych, często nieskutecznych diet. Zmiana musi zacząć się od przebudowy nagromadzonych przez lata nawyków. To właśnie powrót do nieprawidłowych nawyków po okresie tygodni, czy miesięcy odchudzania, potrafi zaprzepaścić osiągnięte rezultaty. Odcięcie się od przeszłości i zrozumienie popełnianych błędów, stała motywacja ze strony coacha oraz wdrażanie w życie nowych rozwiązań determinują do działania.

  

Spotkanie godzinne kosztuje 100zł. Ilość spotkań dobierana jest indywidualnie. Zapraszamy!

 ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ DO DIETETYKA

 

Leave a Comment