Dieta dla kobiet w ciąży i mam karmiących

Programy żywieniowe dla kobiet w ciąży, uwzględniające ich szczególne potrzeby w tym radosnym i jednocześnie niełatwym okresie. Przygotowujemy diety dopasowane do potrzeb, przekazujemy ważne informacje jak sobie radzić przy dolegliwościach ciążowych takich jak mdłości, zachcianki oraz dbamy o mamy z cukrzycą, nadciśnieniem i innymi chorobami.

Jak powinna wyglądać dieta dla kobiet w ciąży?

Przede wszystkim żywieniu przyszłej mamy powinna towarzyszyć zasada: „Jem dla dwojga, nie za dwoje”. Kaloryczność posiłków wzrasta tak naprawdę nieznacznie. Specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia zalecają spożywanie w końcowych tygodniach ciąży nie więcej niż 2800 kcal na dobę, czyli tyle, ile kobieta nieoczekująca dziecka, jednak aktywna fizycznie. Ważniejsze jest to, co przyszła mama będzie nakładała na swój talerz. Jej jadłospis powinien być zróżnicowany i zbilansowany pod względem zawartości składników odżywczych.

Dieta dla kobiet w ciąży powinna obejmować 5-6 posiłków w ciągu dnia, w równych odstępach czasowych. Stawiamy na produkty nieprzetworzone, bogate odżywczo. Przyszła mama powinna jeść dużo warzyw. Głównym źródłem energii powinny być węglowodany, jednak wybierać należy produkty z pełnego przemiału: ciemne pieczywo, kasza gryczana, płatki owsiane. Kobieta w ciąży ma podwyższone zapotrzebowanie na wapń. W jej diecie nie może więc zabraknąć mleka i jego przetworów: sera żółtego, jogurtu naturalnego etc. Mięso dwa razy w tygodniu należy zastąpić tłustą rybą. Przyszłe mamy powinny zrezygnować z wszelkich słodyczy i ciast „gotowych”. Lepiej od czasu do czasu pozwolić sobie na kawałek domowego ciasta lub deseru. Kobiety ciężarne powinny unikać żywności wysokoprzetworzonej, dań typu fast-food, produktów bogatych w cukier i sól oraz niezdrowych tłuszczów.

Pamiętajmy, że panie, u których zdiagnozowano cukrzycę ciążową powinny jeszcze bardziej rygorystycznie traktować zalecenia dietetyczne. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie tę przypadłość, skontaktuj się z Akademią Zdrowego Żywienia. Porady naszego dietetyka dostępne są również online.

Mamy karmiące, które borykają się z problemami podczas karmienia swoich dzieci (alergie, kolki itp.) zachęcamy do odwiedzin naszego centrum we Wrocławiu. Doradzimy jak jeść, czego unikać i jak obserwować siebie i dziecko.

Zalecana częstotliwość spotkań – 1 raz w miesiącu lub 1 na trymestr (w zależności od potrzeb).

Szczegóły: http://www.akademiazz.com.pl/cennik

POLECAMY TESTY GENETYCZNE DLA KOBIET W CIĄŻY, szczegóły

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Leave a Comment