10Bannery curattio 600x225px-3

Detox, oczyszczanie organizmu, wiosenne porządki

Wiosna w pełni! Do wakacji pozostało niewiele czasu- około 1,5 miesiąca. Dni coraz cieplejsze i a my ubieramy się coraz lżej, odsłaniając grzechy jesienno-zimowe: wysuszona i blada skóra, cellulit, brak sprężystości, witalności. Jak wspomóc organizm aby rozkwitł przed latem?

WIOSENNE PORZĄDKI

oczyszczanie organizmu, detox, który bynajmniej nie polega na głodzeniu się czy stosowaniu diet cud, a na wspomaganiu, odżywianiu i nawadnianiu naszego ciała. Wiosenne oczyszczanie organizmu ma za zadanie odżywić nas po zimie, wzmocnić skórę, paznokcie oraz pozbyć się cellulitu. Niezbędne do tego będą głównie warzywa i owoce, ponieważ są one bogate w przeciwutleniacze, witaminy, sole mineralne i wodę.

W jaki sposób?

– przygotowując różnego rodzaju soki, smoothies, szejki i koktajle z warzyw i owoców,

– dodając do nich cudnie działające składniki, wspomagające oczyszczanie i wzmacniające organizm, m.in.: spirulina, acai, jagody goji, karob, ostopest, kurkuma, chilli, dobrej jakości oleje roślinne (olej z bazylii, czarnuszki, oregano),

Kiedy, gdzie, ile?

To zależy od Ciebie. Możesz zrobić sobie dzień koktajlowy 1-2 razy w tygodniu, możesz codziennie robić smooothies, soki, koktajle jako przekąski czy drugie śniadanie do pracy. Ważne aby zrobić pierwszy krok, i zamienić dotychczasową monotonię, w kolorowy, zmiksowany posiłek, dobrze wchłanialny i bogaty w substancje odżywcze.

#SMOOTHIES zielony: awokado, jarmuż, sok z pomarańczy, banan, nasiona chia.

#SMOOTHIES czerwony: truskawki, maliny, jagody goji, kurkuma, olej z pestek dyni.

Nie zapominaj o aktywności fizycznej!

Szczególnie w aspekcie pozbywania się pomarańczowej skórki! Pogoda sprzyja spacerom, bieganiu, jeżdżeniu na rowerze. Możesz wysiąść 2 przystanki wcześniej, przesiąść się z samochodu na rower lub zaparkować 10-15 minut od miejsca pracy. Dzięki temu spalisz trochę więcej kalorii, złapiesz trochę więcej witaminy D i będziesz mieć chwilę dla siebie, aby podziwiać swoje miasto, ludzi których mijasz, poobserwować świat z innej perspektywy.

Pamiętaj zrób tyle, na ile masz czas i możliwości! Nie stawiaj sobie zbyt wysokiej poprzeczki i nie planuj nierealnych celów! Lepiej zmienić jedną małą rzecz na stałe niż robić rewolucję na miesiąc. Bo czym jest ten miesiąc w perspektywie Twojego całego życia? A ta mała zmiana…. ? POWODZENIA!

A jeśli chwilowo kompletnie nie masz czasu, możesz skorzystać z gotowych kuracji oczyszczających, z rabatem 10% od Akademii Zdrowego Żywienia. Zapraszamy, polecamy.

Leave a Comment