500x100 banner

Edukacja żywieniowa w komunikacji miejskiej we Wrocławiu

31.03.2015 r. w Urzędzie Miasta Wrocławia podpisano porozumienie dotyczące upowszechniania nowoczesnej edukacji żywieniowej w naszym mieście. Od dziś w każdym środku komunikacji miejskiej – autobusie czy tramwaju oraz na przystankach, będzie można porozmawiać z dietetykiem z Akademii Zdrowego Żywienia, skorzystać z bezpłatnej konsultacji, pomiaru składu ciała a także wspólnie z dietetykiem, ułożyć dla siebie indywidualny, dopasowany do stylu życia jadłospis.

W soboty i niedziele na ulice wyjeżdżać będą specjalne DIETOBUSY w których przeprowadzane będą warsztaty zdrowego gotowania, lekcje układania jadłospisów, zarzadzania kuchnią oraz nauka ekologii w kuchni. W dietobusach będą przygotowane również atrakcje dla dzieci: specjalnie przygotowane gry na Xbox’a i PS4 przenoszące w świat zdrowej kuchni, a także zagadki i łamigłówki na tabletach. Będzie moc zabawy, nauki i konkursy z nagrodami.

Jest to jedyny w Europie, a być może nawet na świecie taki projekt, mający na celu uświadomienie społeczeństwu znaczenia żywienia nie tylko na nasze zdrowie, ale również na fizyczne samopoczucie, humor, wydajność w szkole i pracy oraz stan konta.

Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci, ponieważ w ich rękach jest przyszłość naszego kraju! Do zobaczenia!

500x100 banner

 

PRIMA APRILIS 

Leave a Comment