Zasady stosowania diety wegańskiej

Dieta wegańska, czyli sposób żywienia wykluczający wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego (takie jak mięso, nabiał, jajka, a nawet miód), a bazujący jedynie na produktach roślinnych, staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Wybieramy weganizm z różnych względów – mogą to być przyczyny zdrowotne, środowiskowe czy też etyczne. Dla wielu osób dania wegańskie mogą stanowić urozmaicenie dotychczasowych posiłków. Warto wspomnieć, że dieta wegańska niweluje liczne dolegliwości i może być pomocna w prewencji wielu chorób, takich jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy nowotwory.

Wbrew powszechnej opinii dieta wegańska jest zdrowa, jeśli tylko prowadzi się ją przy współpracy ze specjalistą, szczególnie gdy jesteś na początku swojej drogi z dietami bazującymi na roślinach. Dlatego powinieneś mieć na uwadze, że przy wprowadzaniu nowego sposobu odżywiania się musisz skonsultować swój wybór z wykwalifikowanym dietetykiem. Jest to istotne przede wszystkim w przypadku, gdy dieta jest dla Ciebie nowością i dodatkowo wyklucza sporą grupę artykułów spożywczych. Nawet najzdrowsza dieta realizowana w nieprzemyślany sposób może okazać się niebezpieczna dla zdrowia.

Ograniczenie pewnych produktów w diecie może prowadzić do niedostatecznej podaży ważnych składników odżywczych, musisz więc wiedzieć, w jaki sposób można je uzupełnić i z jakich znamienników należy korzystać. Nasz specjalista skonsultuje z Tobą niezbędne wyniki badań i pomoże Ci w ułożeniu odpowiedniego programu żywieniowego, który wyeliminuje potencjalne niedobory. Dodatkowo przekaże szczegółowe informacje na temat stosowania diety wegańskiej i podzieli się przepisami na pożywne posiłki.

Dieta wegańska we Wrocławiu

Akademia Zdrowego Żywienia we Wrocławiu współpracuje z licznymi dietetykami, posiadającymi doświadczenie w prowadzeniu zróżnicowanych diet, w tym diet bazujących na roślinach. Jeżeli chcesz wprowadzić zmiany w swoim żywieniu i zależy Ci, by zrobić to pod czujnym okiem specjalisty, to dobrze trafiłeś!

Nasi dietetycy z chęcią podzielą się swoją wiedzą. Podczas wizyt dowiesz się, jak dobierać produkty na diecie wegańskiej, jaka suplementacja jest konieczna i w jaki sposób przyrządzać smaczne i zdrowe posiłki. Konsultacja dietetyczna pomoże Ci uniknąć niekorzystnych skutków weganizmu.

Dietą wegańską we Wrocławiu interesuje się coraz więcej osób, dlatego warto przekonać się, czy taki sposób odżywiania jest odpowiedni również dla Ciebie. Zapraszamy na konsultacje dietetyczne!